Home / Bez kategorii / 10 najpiękniejszych plaż w Polsce

10 najpiękniejszych plaż w Polsce

10 najpiękniejszych plaż w Polsce

O polskim morzu często mówi się, że jest zimne, plaże są zanieczyszczone i lepiej wyjechać po prostu za granicę. Czy nie jest to jednak efekt myślenia, że wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma? Polskie morze obrosło wieloma mitami, a prawda jest często bardzo odległa od nich. Z tego powodu przygotowaliśmy dla was zestawienie 10 najpiękniejszych plaż w Polsce, na których warto poopalać się w swoim ulubionym stroju kąpielowym.

  1. Świnoujście

Plaża w Świnoujściu

Świnoujście każdego roku gości wielu turystów i można je nazwać zdecydowanym top 3 wakacyjnych celów podróży w naszym kraju. Tutejsza plaża zdobyła wyróżnienie „Błękitnej flagi”, które świadczy o jej czystości i dbałości władz miasta o środowisko naturalne. Poza tym, przy Świnoujściu Morze Bałtyckie osiąga najwyższe temperatury – nawet 25-26oC stopni w sezonie. Miejscowość nie należy jednak do najtańszych, choć można w niej zarówno dobrze zjeść, jak i zobaczyć wiele atrakcji.

  1. Ustka

Plaża w Ustce

Plaża w Ustce jest podzielona na 2 części – jedna z nich jest pełna atrakcji, dobrego jedzenia i turystów, a druga jest ostoją spokoju, dlatego można ją nazywać „dziewiczą”. Miejscowość słynie również z bursztynów, uzdrowiska oraz latarni morskiej. Wschodnia plaża zdobyła w tym roku oznaczenie Błękitnej Flagi.

  1. Kołobrzeg

Plaża w Kołobrzegu

Plaże w Kołobrzegu są szerokie i czyste – zostały nawet nagrodzone Błękitną Flagą. W tym popularnym nadbałtyckim kurorcie można skorzystać z wielu atrakcji, gdyż w ostatnich latach bardzo mocno rozwinęła się cała infrastruktura.

  1. Sopot

Plaża w Sopocie

Kolejna plaża z Błękitną Flagą. W Sopocie będziemy mieli okazję przejść się najdłuższym molo nad Morzem Bałtyckim o długości ponad 0,5 km. Jest to również miejscowość często odwiedzana zarówno przez polskich jak i zagranicznych wczasowiczów, którzy z ogromną ochotą uczestniczą w licznych festiwalach muzycznych.

  1. Gdańsk

Plaża w Gdańsku

Gdańsk posiada bardzo bogatą historię, którą można zobaczyć na każdym kroku, szczególnie zwiedzając przepiękną starówkę. W mieście znajdziemy różnego rodzaju plaże – jedne z nich są bardzo oblegane w sezonie, a inne wręcz nastrojowe i idealne do wypoczynku z daleka od gwaru miasta. Gdańsk jest miejscem dla osób poszukujących przygód. Plaże również zostały wyróżnione oznaczeniem Błękitnej Flagi.

  1. Darłowo

Plaża w Darłowie

Warto wybrać się szczególnie do nadmorskiej części nazywanej Darłówkiem. Miasto słynie z wielu atrakcji, znajdziemy w nim nawet jedyny w Europie kryty aquapark z najprawdziwszą morską wodą. Plaża jest natomiast podzielona na dwie części – jedna z nich to raj dla amatorów sportów wodnych, a druga jest propozycją dla rodzin z dziećmi.

  1. Hel

Plaża w Helu

Hel jest miastem również wartym odwiedzenia, szczególnie ze względu na latarnię morską, ryglowe domki rybackie czy fokarium, które będzie stanowiło świetną atrakcję dla najmłodszych. Odnośnie samej plaży, jest ona otoczona z trzech stron morzem, dlatego sprawia niesamowite wrażenie. Na straży bezpieczeństwa stoją nawet ratownicy ze specjalnie wyszkolonymi psami!

  1. Łeba

Plaża w Łebie

W Łebie można zobaczyć słynne ruchome wydmy, które znajdują się w obszarze Słowińskiego Parku Narodowego. Pomimo tego, że miejscowość nie należy do największych, może poszczycić się piękną i czystą plażą oraz dobrą infrastrukturą turystyczną.

  1. Międzyzdroje

Plaża w Międzyzdrojach

Międzyzdroje są nazywane perłą Morza Bałtyckiego. Klifowy krajobraz, czyste i szerokie plaże przyciągają co roku wielu turystów. Międzyzdroje oferują szereg atrakcji takich jak trampoliny, zjeżdżalnie wodne czy aż 30 pomników przyrody.

  1. Niechorze

Plaża w Niechorzu

Miejscowość jest tańsza od konkurencji i idealnie nadaje się na wypoczynek w rodzinnym gronie i odetchnięcie od gwaru miasta. Plaża gwarantuje piękne widoki na klify, duże nasłonecznienie oraz czyste wody – w tym roku otrzymała oznaczenie Błękitnej Flagi.

 

10 najpiękniejszych plaż w Polsce

Wakacje nad polskim morzem

Wbrew pozorom polskie morze jest wspaniałym pomysłem na spędzenie wakacji, szczególnie że w ostatnim czasie nasz kraj jest jednym z bezpieczniejszych miejsc w całej Europie. Każda z plaż w naszym zestawieniu posiada swój specyficzny urok, dlatego warto przyjrzeć się jej z uwagą i wybrać coś idealnego dla siebie. Pamiętajcie również o tym, że po każdej kąpieli w morzu należy od razu opłukać swój strój kąpielowy, by nie uległ zniszczeniu!

Przed wyprawą na wakacje przypomnijcie sobie jak o niego dbać. Które z plaż są waszymi ulubionymi? Co polecacie na wakacje nad morzem 2016?

Życzymy udanego wypoczynku!

fot. Wikipedia

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *