Home / Bez kategorii / Bo dziewczyny lubią brąz! – jak utrzymać wakacyjną opaleniznę na dłużej?

Bo dziewczyny lubią brąz! – jak utrzymać wakacyjną opaleniznę na dłużej?

nofeargears

Wróciłaś właśnie z wakacji w słonecznej Chorwacji, malowniczej Grecji, albo znad Bałtyku i nie wiesz jak przedłużyć opaleniznę, która tak pięknie ozdobiła twoje ciało, otulone jedynie w kostium kąpielowy. Wcale nie chcesz, żeby zniknęła, bo przypomina ci ciepłe noce, delikatny powiew morskiej bryzy, dotyk piasku przesypywanego między palcami. Nie do końca podoba ci się to, co widzisz w miejscach, które osłaniało wcześniej bikini (białą jak jajko skórę!) i marzysz o tym, żeby jak najdłużej utrzymać brzoskwiniowy odcień, o który tak długo walczyłaś. Możesz sprawić, byś jak najdłużej czuła się komfortowo chodząc na basen, czy w inne miejsca, w których odkrywasz trochę więcej ciała. Wystarczy trochę nad tym popracować!

sea-sunny-beach-holiday

Czym jest opalenizna?

Opalenizna to tak naprawdę reakcja obronna naszego organizmu przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym – czyli, w skrócie – ochrona przed poparzeniem skóry.

Nie wrócisz już do tego etapu, jeśli jesteś po wakacjach, ale możesz uczyć się na przyszłość. Dużą rolę, w jak najdłuższym utrzymywaniu ciemniejszego koloru na skórze, odgrywa sam proces opalania. Nie należy stosować kosmetyków do opalania o niskim filtrze UV. Dlaczego? Im dłużej trwa samo opalanie, tym dłużej opalenizna utrzyma się na skórze. Dlatego warto jak najczęściej, jeszcze przed samym urlopem, łapać promienie słoneczne, aby nabrać koloru przed prawdziwym maratonem opalania. Także podczas samego procesu opalania, ważne jest intensywne dbanie o skórę, a przede wszystkim jej nawilżanie. Możesz stosować specjalne olejki i balsamy po opalaniu, które zazwyczaj ochładzają skórę i pomagają szybko pozbyć się miejscowych zaczerwienień lub uniknąć łuszczenia się naskórka. Niezbyt dobrą wiadomością jest fakt, iż nie powinnaś opalać się między godziną 10 a 15, kiedy promieniowanie słoneczne jest najsilniejsze.

Kiedy wrócisz z wakacji musisz kontynuować proces dbania o skórę. Nie obawiaj się, że opalenizna zniknie, wraz z mechanicznym ścieraniem naskórka peelingiem – tkwi ona w głębszych warstwach skóry. Zatem, nie unikaj złuszczania naskórka i dalszej pielęgnacji mleczkami, olejami (np. arganowym) i balsamami (najlepiej z dogłębnie nawilżającymi składnikami, jak: mocznik, gliceryna, czy kolagen). Pielęgnowana skóra, odwdzięczy ci się swoją dłuższą młodością! Utrzymaniu pięknej opalenizny nie sprzyjają długie, gorące kąpiele. Jeśli chcesz być długo brązowa, wybierz krótkie, letnie prysznice. Aby dalej utrwalać opaleniznę, kiedy masz tylko okazję odkrywaj trochę ciała, np. podczas weekendowego wyjazdu nad jezioro. Dodatkowo pomogą brązujące balsamy z rozświetlającymi drobinkami, które nie pozostawią smug (mogących się pojawić po niedokładnym wsmarowaniu samoopalacza).

W utrzymaniu pięknej opalenizny może ci pomóc także bogata w beta karoten dieta – musisz więc chrupać jak najwięcej marchewek i wzbogacać dania w dynię, szpinak, pomidory, brokuły i czerwoną papryka. Beta karoten oprócz utrzymywania naszej opalenizny działa świetnie również przed opalaniem. Organizm uzbrojony już wcześniej w beta karoten jest przygotowany na przyjęcie większej dawki promieniowania słonecznego niż zazwyczaj.

carrot-kale-walnuts-tomatoes

Nie przejmuj się nieuchronnie zbliżającym się brakiem słońca. Zastosuj się do naszych wskazówek i ciesz piękną opalenizną jak najdłużej. Jeśli znacie inne sposoby na przedłużenie trwałości opalenizny – podzielcie się z nami swoją wiedzą!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *