Home / Bez kategorii / Idealne wakacje last minute – tylko na wyspie!

Idealne wakacje last minute – tylko na wyspie!

wyspy

Jesteś jeszcze przed urlopem, bo początek jesieni to dla Ciebie idealny moment na wyjazd w tropikalnych kierunkach? Tęsknisz za ciepłem, egzotyką, marzysz o szerokiej plaży i lazurowej, morskiej wodzie? Przejrzyj zaproponowane przez nas miejsca – te bliższe i dalsze. Tym razem stawiamy na wyspy!

dsc_5408bora-bora-pearl-beach-owb

Bora Bora

Jedna z wysp Polinezji Francuskiej, nazywana „stworzoną przez bogów”. Tutaj możesz zamieszkać w cudownych domkach na balach i rozkoszować się urlopem spędzonym w luksusowym kurorcie. Bora Bora charakteryzują błękitne laguny i piaszczyste plaże z białym jak śnieg piaskiem. Dla turystów przygotowano także rozrywki związane z obcowaniem z naturą – możesz wziąć udział w karmieniu rekinów lub popływać z żółwiami.

Bora Bora to mała wyspa (38 km2) zamieszkana przez Polinezyjczyków. Znajdują się na niej dwa wysokie, malownicze szczyty: Pahia (661 m n.p.m.) oraz Otemanu (727 m n.p.m). Obecnie na wyspie, obok turystyki, mieszkańcy zajmują się również hodowlą czarnych pereł.

wikipedia-com-santorini

Fot. wikipedia.org

Santorini

Santorini to grecka wyspa wulkaniczna położona na Morzu Egejskim. Właśnie dzięki wulkanicznym skałom, wyróżnia się ona swoim niesamowitym wyglądem wśród innych greckich wysp. Piękna architektura i białe domki z niebieskimi kopułami to część krajobrazu Santorini zapierająca dech w piersiach i znana niemal każdemu.

Ekskluzywne hotele i apartamenty położone na skałach, nocne życie i pyszne jedzenie w klimatycznych knajpkach sprawiają, że nie chce się stamtąd wyjeżdżać. Do specjałów kuchni Santorini należą między innymi racuchy z cukinii i pomidorów. Santorini zadbało również o miłośników sportów wodnych i rejsów morskich. Jedną z najpiękniejszych miejsc na wyspie jest Czerwona Plaża w okolicach Akrotiri.

wikipedia-org-withsunday

Fot. wikipedia.org

Wyspy Whitsunday

Australijskie wyspy położone u wybrzeży Queensland, czyli w południowo-wschodniej części kontynentu. To jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi, które zachwyci szczególnie miłośników ciągnących się kilometrami białych plaż i krystalicznie czystej, turkusowo-błękitnej wody. Wyspy robią szczególne wrażenie widoczne z lotu ptaka. Są miejscem idealnym dla osób marzących o nurkowaniu w odmętach Wielkiej Rafy Koralowej. Ceny zakwaterowania są co prawda bardzo wysokie, ale czasami warto zrobić sobie taką przyjemność!

wikipedia-org-mauritius

Fot. wikipedia.org

Mauritius

Wyspa i państwo położone na Oceanie Indyjskim w Afryce. Zachwyca białymi, piaszczystymi plażami, egzotycznym, tropikalnym klimatem, turkusowymi lagunami i świetnymi warunkami dla turystów – ceny na wyspach są bardzo niskie, a infrastruktura turystyczna doskonale rozbudowana. We wschodnich rejonach wyspy znajduje się również rafa koralowa, którą można podziwiać podczas nurkowania. Centrum Mauritiusa zajmują góry i lasy deszczowe, w których żyje wiele gatunków egzotycznych zwierząt – wyprawa w tamte rejony będzie nie lada gratką dla miłośników dzikiej natury.

Stolicą kraju jest Port Louis, miasto zamieszkałe przez około 150 tys. osób. Znajduje się tam m.in. Ogród Botaniczny Sir Seewoosagura Ramgoolama, w którym można znaleźć gigantyczne lilie wodne, ponad 80 gatunków palm i hebanowce. W Parku Narodowym Chamarel znajduje się Rezerwat Siedmiu Kolorów Ziemi, nazwany tak z powodu mieniącej się różnymi kolorami ziemi wulkanicznej.

wikipedia-org-bali

Fot. wikipedia.org

Bali

Indonezyjska wyspa położona na archipelagu Małych Wysp Sundajskich, znana głównie ze swojej bogatej kultury i tradycji związanej z duchowością i religijnością (mieszanka hinduizmu i animizmu). Rdzenni mieszkańcy nazywają ją „wyspą świątyń”. Bali zachwyca nie tylko niesamowitą, tropikalneą przyrodą, ale również pięknymi i różnorodnymi plażami. Na południu plaże są białe i żółte, na północy natomiast czarne, wulkaniczne. Oczywiście Bali jest także wspaniałym miejscem do uprawiania sportów wodnych.

Będąc na Bali warto poznać tamtejszą kulturę – zabytki sztuki balijskiej (drewniane rzeźby, maski) można podziwiać m.in. w Bali Museum w Denpasar.

Jeśli chcecie jeszcze w tym roku założyć kostium kąpielowy pojedźcie w jedno z tych wymarzonych miejsc. Wyspy to wspaniałe wakacyjne kierunki, ponieważ dają nam poczucie niezależności. Dają wrażenie większej dzikości, obcowania z naturą, którego nie zawsze możemy doświadczyć na obszarach kontynentalnych państw. Co więcej, niejednokrotnie rozwijają swoją własną, oryginalną kulturę, którą zdecydowanie warto poznać!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *