Home / Bez kategorii / TOP 5 – najlepsze aquaparki w Polsce

TOP 5 – najlepsze aquaparki w Polsce

nofeargears
Nie masz pomysłu jak wykorzystać ostatnie ciepłe weekendy września? Lubisz spędzać czas aktywnie i do tego w wodzie? Podpowiemy, które aquaparki w Polsce warto odwiedzić i jakie atrakcje szykują dla ciebie.

Nie zapomnij tylko o wygodnym i funkcjonalnym kostiumie! Najczęściej parki wodne wymagają, aby stroje kąpielowe, w których z nich korzystasz mocno przylegały do ciała, nie posiadały zamków błyskawicznych oraz innych wystających elementów. Wszystko ze względów bezpieczeństwa. Najwygodniejszy będzie zatem kostium jednoczęściowy (nie chcesz chyba po zjeździe w wodnej tubie zostać bez majtek?). Na takie eskapady zabierz ze sobą RAMONĘ.

 

_mg_4922

Oto nasze propozycje:

 

TOP 5 aquaparków w Polsce

 

1.Termy Maltańskie w Poznaniu

www.termymaltanskie.com.pl

Pierwsze na naszej liście pojawiły się termy w Poznaniu. Nie bez powodu. Znajdziesz tam mnóstwo atrakcji. Baseny relaksacyjne wewnętrzne i zewnętrznie, basen z falami, w którym możesz poczuć się jakbyś rzeczywiście pojechała na wakacje na wybrzeże oraz atrakcje dla osób bardziej żądnych wrażeń. Są to między innymi: multimedialna zjeżdżalnia Czarna Dziura o długości 92,5 metra, Dzika Rzeka wewnątrz i na zewnątrz budynku, emocjonujące Kamikadze – z których zjeżdżasz do wody praktycznie pionowo w dół, zjeżdżalnia pontonowa, Zjeżdżalnia Klasyczna z podwójną pętlą oraz Zjeżdżalnia Turbo o największej prędkości zjazdu i małej średnicy, gwarantująca niezapomniane emocje. Oprócz sportowych atrakcji aquapark przygotował również lecznicze baseny solankowe, gdzie można się świetnie zrelaksować, a do tego zwiększyć odporność całego organizmu.

Oczywiście nie zapomniano o najmłodszych: basen ze statkiem pirackim, brodzik dziecięcy z mini zjeżdżalniami oraz zjeżdżalnia rodzinna i wielotorowa to tylko część ze znajdujących się w Aquaparku atrakcji przystosowanych do potrzeb dzieci.

SONY DSCŹródło: www.termymaltanskie.com.pl

 

2. Park Wodny w Krakowie

www.parkwodny.pl

Park Wodny w Krakowie to kolejne miejsce, do którego warto się udać. Rwąca Rzeka  prowadząca do jaskini, Zjeżdżalnia Tornado – czyli wodny wir oraz Salamandra z otwartymi ślizgami to sam początek atrakcji oferowanych przez krakowski aquapark. Jeśli lubicie sporty wodne na pewno spodoba się wam Tęczowa Ścieżka dla osób chcących sprawdzić swoją koordynację oraz ścianki wspinaczkowe – nie bójcie się, po upadku wylądujecie w wodzie!  Aquapark oferuje cztery główne zjeżdżalnie: Kongo (sprawiająca wrażenie pontonowego spływu dżunglą, 165 m), Nitro (szybka i ekstremalna, 106m), Twister (multimedialna, z wieloma zakrętami, 132 m) oraz Speed Fire (szybka z efektami multimedialnymi, 155 m). W parku wodnym znajduje się także basen z falą, hydromasaże, sauny, jacuzzi, a co więcej dla głodnych i spragnionych na hali basenowej powstał barek. Dzieci mogą bawić się na Zjeżdżalni Aligator, w Brodziku z Tęczową Zjeżdżalnią, Magicznym Grzybkiem oraz statkiem pirackim, strzelać  armatkami wodnymi i zjeżdżać na mini zjeżdżalniach.

krkŹródło: www.parkwodny.pl

 

3.Park Wodny Koszalin

www.aquapark.koszalin.pl

Park Wodny w Koszalinie to bardzo młody obiekt (został otwarty w 2015 roku) i dzięki temu jeden z nowocześniejszych na naszej liście. W aquaparku znajduje się część rekreacyjna, z wygodnymi leżankami, sztuczną rzeką, niecką z falą, wodospadami rurowymi, gejzerami, „Medi Bubble” (czyli oblewaną wodą kopułą do wspinaczki) oraz masażami wodnymi. Nie zabrakło też zjeżdżalni – największa z nich jest anakonda żółta o długości 176 m, kolejne obiekty to m.in. anakonda zielona, turbo, cebula i spirala. Dodatkowy relaks mają ci zapewnić strefa saun, łaźnie oraz jacuzzi. Oczywiście nie zabrakło basenów dla dzieci – do nauki pływania oraz zabaw (ze zjeżdżalniami i armatkami wodnymi oraz przyległym placem zabaw).

strefa-wew-2

Źródło: www.aquapark.koszalin.pl

 

4.Aquapark FALA w Łodzi

www.aquapark.lodz.pl

Kolejnym, wartym odwiedzenia, parkiem wodnym jest obiekt FALA w Łodzi. Rozbudowana strefa zewnętrzna basenów zachęca do spędzania tam czasu, szczególnie przy pięknej pogodzie. Dla miłośników mocnych wrażeń aquapark przygotował zjeżdżalnię Kamikaze o kącie nachylenia 38 stopni i długości 50,5 m – można na niej osiągnąć prędkość nawet do 30 km/h. Na basenie rekreacyjnym zewnętrznym można popłynąć również z nurtem rwącej rzeki. Dla dzieci przygotowano basen zewnętrzny z wieloma atrakcjami i mini zjeżdżalniami, natomiast na basenie wewnętrznym – brodzik, plac zabaw z ośmiornicą, plac zabaw ze statkiem piratów wyposażony w zjeżdżalnie i wiele innych. W środku budynku można zrelaksować się w strefie saun, unosząc się na falach w lub wypoczywając w jacuzzi. Co jeszcze? – Pomarańczowa i czerwona zjeżdżalnia pontonowa oraz dwie Megazjeżdżalnie o długości 146 i 130 metrów – multimedialne i zakręcone.

lodz5Źródło: www.aquapark.lodz.pl

 

5.Aquapark Wrocław

www.aquapark.wroc.pl

Ostatni na liście znalazł się park wodny we Wrocławiu, czarujący swoim tropikalnym wyglądem. We wnętrzu budynku znajdują się liczne zjeżdżalnie: Black Hole (104m), Turbo (50m), Magic Eye (zjazd na pontonach, 186m), Skocznia High-Fly oraz zjeżdżalnia multimedialna, z której wpływa się do leniwej rzeki. Dla relaksu przygotowano jacuzzi oraz, na zewnątrz budynku, gejzery oraz natryski i basen solankowy – dla zdrowia i urody. Tutaj także można bawić się w basenie z falą, a dzieci mają możliwość korzystać ze specjalnych zjeżdżalni oraz pirackiego basenu z armatkami wodnymi.

wro2

Źródło: www.aquapark.wroc.pl

 

Teraz decyzja należy już tylko do ciebie! Które atrakcje spodobały ci się najbardziej? Wybierzesz relaks w solankowych basenach, czy ekstremalne zjeżdżalnie? Może po powrocie poradzisz innym, gdzie będą bawili się najlepiej? Nie marnuj ostatnich weekendów września i postaw na aktywność. W wodzie czas płynie przyjemniej!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *