Home / Bez kategorii / TOP 5 Najlepsze baseny termalne w Polsce

TOP 5 Najlepsze baseny termalne w Polsce

termy

Baseny termalne to miejsce, w którym możesz się zrelaksować, wypocząć i dodatkowo zadbać o swoje zdrowie. W jesienne, chłodne dni przebywanie w przyjemnie gorących źródłach to wymarzony sposób na spędzanie czasu! Nie zapomnij tylko o jednym z naszych kostiumów – najwygodniej będzie ci w którymś z jednoczęściowych modeli.

bukowina

Fot. www.termabukowina.pl

1.TERMA BUKOWINA

http://www.termabukowina.pl/

Termy Bukovina to duży kompleks basenów (zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych) oraz strefy SPA&Wellness. Dla szukających ukojenia i dodatkowego relaksu przygotowano strefę jacuzzi i aż osiem saun (m.in. fińska, łaźnia parowa, kabina na podczerwień). Pobyt w termach uprzyjemnia sąsiedztwo Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz widoczna z basenów malownicza panorama Tatr.

Woda termalna w Termach Bukovina wydobywana jest z głębokości 2400 metrów z północno-zachodniego zbocza Wysokiego Wierchu. Zawiera ona aż 28 różnych składników mineralnych, świetnie wpływających na kondycję skóry i całego ciała, są to między innymi: sód, wapń, chlor, potas, siarka, magnez oraz chrom.

termy-warminskie-4

Fot. www.termywarminskie.pl

2. TERMY WARMIŃSKIE

http://www.termywarminskie.pl/

Termy Warmińskie to obiekt zlokalizowany na północy Polski, w Lidzbarku Warmińskim. Oprócz basenów termalnych, strefy saun i części rekreacyjnej znajduje się tam nowoczesny kompleks SPA, w którym zabiegi bazują na składnikach naturalnych, m.in. wodzie termalnej, leczniczym błocie, żurawinie, ziołach czy przyprawach korzennych.

Najważniejsze obiekty strefy term to: basen witalny o głębokości wody od 0,90 m do 1,35 m połączony z basenem zewnętrznym, wyposażony w leżanki podwodne, wodospad, dysze masujące i natryski naramienne oraz terapeutyczny basen solankowy, w którym przeprowadzane są zajęcia, takie jak hydroterapia oraz inhalacje.

chocholowskie

Fot. www.chocholowskietermy.pl

3. TERMY CHOCHOŁOWSKIE

http://www.chocholowskietermy.pl/

Termy Chochołowskie to największy kompleks termalny na terenie Podhala. Strefa basenowa dysponuje ośmioma basenami z wodą termalną o temperaturze 36 stopni, jednym basenem z wodą solankową, dwoma basenami termalnymi zewnętrznymi oraz basenami z atrakcjami wodnymi. Na terenie term znajduje się również grota solna oraz Saunarium z kompleksem różnego rodzaju saun.

Woda w basenach term wydobywana jest z głębokości prawie 4000 m i zawiera wiele cennych składników mineralnych, m.in.: siarkę, wapń, magnez i sód. Temperatura wody w ujęciu wynosi 82 stopni Celsjusza – dzięki wysokiej temperaturze oraz minerałom woda ma działanie rozluźniające oraz poprawia krążenie.

bania

Fot. www.termabania.pl

4. TERMA BANIA

https://www.termabania.pl

Kompleks Terma Bania to baseny z woda geotermalną w temperaturze między 34 a 38 °C otoczona pięknymi krajobrazami Tatr Wysokich. Główną atrakcją obiektu jest Strefa Relaksu z dwoma basenami wewnętrznymi i zewnętrznymi, wyposażonymi w urządzenia do masażu. W obrębie kompleksu znajduje się również Saunarium, tam na powierzchni ponad 1000 m2 usytuowano niemal wszystkie dostępne warianty saun, basen z wodą chłodzącą do pływania, basen relaksacyjny, tężnię solankową oraz jacuzzi.

Woda wykorzystywana w Termie Bania pozyskiwana jest z głębokości 2500 metrów. Do basenów trafia po oddaniu części energii cieplnej, zachowując przy tym cenne mikroelementy takie jak: siarczki, krzemionkę, potas, wapń, magnez i żelazo.

ladek-zdroj-wojciech-2

Fot. www.uzdrowisko-ladek.pl

5. ZDRÓJ WOJCIECH

http://www.uzdrowisko-ladek.pl/

Zdrój Wojciech to obiekt usytuowany na terenie Lądka Zdroju, wybudowany w 1680 roku bezpośrednio nad bijącym do dziś gorącym źródłem wody leczniczej. Termy urzekają przede wszystkim swoim neobarokowym stylem zabudowy.

Zdrój Wojciech uważany jest za najokazalszy lądecki Zakład Przyrodoleczniczy. Na terenie obiektu wykonywane są zabiegi wyłącznie z użyciem leczniczej wody siarczkowo-fluorkowej: kąpiele mineralne, kąpiele perełkowe, natryski, masaże podwodne, hydromasaże, kąpiele wirowe kończyn. W skład kompleksu zabiegowego wchodzi także zakład borowinowy oraz pijalnia wód mineralnych, w której można delektować się smakiem lądeckich wód przedłużających młodość, poprawiających wygląd skóry oraz obniżających poziom cholesterolu.

Jeśli planujecie w najbliższym czasie relaksujący wyjazd, spróbujcie koniecznie spędzić swój wolny czas w termach. Spokój, wyciszenie i dawka zdrowia dla całego organizmu i skóry pomoże wam odpocząć od codzienności, stresu w pracy i zaowocuje lepszym samopoczuciem!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *