Home / Bez kategorii / Trendy kolorystyczne na sezon jesień/zima 2016

Trendy kolorystyczne na sezon jesień/zima 2016

kolory-jesieni

kolorki

Jakie kolory powinnaś nosić tej jesieni i zimy? Jak co roku, najbardziej wpływowy ze specjalistów do spraw koloru – Instytut Pantone odpowiada nam na to pytanie. Najbardziej gorące kolory jesieni będą mocne, zaskakujące i zdecydowanie rozgrzeją nasze zmysły.

Instytut Pantone, ogłaszając kolory na sezon zimowy, przedstawił je jako zainspirowane optymizmem, siłą i spokojem. Wiodącymi odcieniami okazały się niebieskości. Odchodzimy w tym roku od spokojnych kolorów ziemi i stonowanych pasteli – jedyne neutralne tony w naszej jesienno-zimowej palecie barw to szarość i ciepły beż (Taupe).

1

fot. pantone.com

RIVERSIDE (PANTONE 17-4028)

Nowość w palecie kolorystycznej Pantone. Riverside to zimny, zgaszony ciemnoniebieski. Kolor spokojny, ale dominujący w stroju. Doda twojej stylizacji wyrafinowania.

2

fot. pantone.com

AIRY BLUE (PANTONE 14-4122)

Kolejna nowość Pantone. Airy Blue ma kojarzyć się z wolnością i światłem. To kolor nawiązujący do jednego z kolorów roku 2016 (Serenity). Jest chłodnym, ciemniejszym odcieniem błękitu, który dobrze łączy się z ciepłym beżem – Taupe.

3

fot. pantone.com

SHARKSKIN (PANTONE 17-3914)

Pierwszy neutralny kolor w palecie Pantone na jesień.  Zimna szarość Sharkskin (czyli “skóra rekina”) przypomnia rzeczywiście delikatnie połyskującą, chłodną skórę niebezpiecznego, morskiego drapieżnika. Pasuje do każdego koloru w palecie.

4

fot. pantone.com

AURORA RED (PANTONE 18-1550)

Pierwszy ciepły kolor w palecie Pantone. Ognista czerwień nadająca każdej stylizacji elegancji, siły i seksualności. Działa na zmysły i może pojawiać się tej jesieni nie tylko na ubraniach, ale i na waszych ustach.

5

fot. pantone.com

WARM TAUPE (PANTONE 16-1318)

Przyjemny ciepły beż to kolejny dość neutralny kolor jesieni, który kojarzy się ze stabilnością, naturą, matką ziemią. Jest ponadczasowy I można go połączyć kontrastowo z chłodnymi błękitami.

6

fot. pantone.com

DUSTY CEDAR (PANTONE 18-1630)

Kolor nawiązujący do drugiego koloru roku 2016 – Rose Quartz. Jest jesienno-zimową wersją różu, którym zachwycaliśmy się latem i dodaje stylizacjom stonowanej dawki ciepła.

7

fot. pantone.com

LUSH MEADOW (PANTONE 18-5845)

Intensywna, głęboka zieleń to kolejny nowy kolor Pantone. Dodaje elegancji, intensywności i wyrafinowania każdej stylizacji. Szczególnie pięknie będzie prezentował się na wieczorowych kreacjach.

8

fot. pantone.com

SPICY MUSTARD (PANTONE 14-0952)

“Ostra musztarda”, czyli nowość w palecie Pantone to kolejny powiew świeżości i ciepła tej jesieni. Dodaje energii i ekstrawagancji. Świetny dla osób, chcących wyróżnić się z tłumu.

9

fot. pantone.com

POTTER’S CLAY (PANTONE 18-1340)

Potter’s Clay, czyli gliniany kolor jesieni pięknie wygląda na zamszowych kreacjach. Ten rdzawy kolor przywodzi na myśl opadające, jesienne liście i silnie kojarzy się z ziemią i naturą. Nadaje stylizacjom ciepła i zdecydowania.  

10

fot. pantone.com

BODACIOUS (PANTONE 17-3240)

Ostatni kolor w jesiennej palecie jest chyba najbardziej zaskakujący. Jasny fiolet, nawiązujący swoimi tonami do różu, doda energii w nawet najbardziej chłodny, jesienny dzień.

Który kolor z jesiennej palety Pantone jest twoim ulubionym? Koniecznie wybierz jeden z nich poszukując nowości do swojej sezonowej garderoby!
Płaszcz w odcieniu Riverside? – Marzenie!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *